PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99284}
7,3 5 552
oceny
7,3 10 1 5552
Carandiru
powrót do forum filmu Carandiru

Zawiodłem się.

ocenił(a) film na 5

Film może fatalny nie jest. Ma dobre momenty, ale to za mało. Oczekiwałem czegoś więcej. 6/10

JaviFlores

Ja też się zawiodłem. Spodziewałem się więcej akcji i większej ilości momentów zaskoczenia. Film nudnawy, ale przyzwoicie zmontowany. Najlepsze były sceny z myciem podług, bo pokazywano je wiele razy, a dopiero na końcu filmu wyjaśniło się co i jak.
Przy ocenie należny pamiętać, że jest to film fabularny powstały na podstawie autentycznych wydarzeń, a takie produkcje zazwyczaj nie są zbyt ciekawe. Jeżeli chodzi o tematykę filmu to potwierdzona została stara prawda, że w okresie przedwyborczym polityk (gubernator) nie pozwoli na jakiekolwiek bunt w przeludnionym więzieniu. Najważniejsze przesłanie filmu (krwawe stłumienie buntu i mordowanie wszystkich przypadkowych więźniów) zostało osiągnięte. Mocne 5/10.

ocenił(a) film na 5
87kamillo

Też daję 5/10. Nie wiem ale jakoś nie sprawiało mi przyjemności oglądanie funkcjonariuszy, którzy dla czystej przyjemności wykańczali tych więźniów. To było ohydne. Cała ta historia z tym więzieniem jest jednym wielkim zbiegowiskiem potworów a nie ludzi. Po prostu bez sensu. Daję 5 tylko dlatego że to na faktach, ale uważam że takich bezsensownych ludzkich postaw nie powinno się kręcić w filmach, a tych prawdziwych też nie aby nie odnawiać wcześniejszych ran. Ci więźniowie też mieli rodziny, a ten film przypomniał tym rodzinom tą masakrę która się wtedy zdarzyła.

ocenił(a) film na 5
jaroslaw16

"Daję 5 tylko dlatego że to na faktach [...] Ci więźniowie też mieli rodziny, a ten film przypomniał tym rodzinom tą masakrę która się wtedy zdarzyła."

Tak to bywa, jak opiera się scenariusz na faktach.

"[...] nie sprawiało mi przyjemności oglądanie funkcjonariuszy, którzy dla czystej przyjemności wykańczali tych więźniów."

Myślę, że nikomu nie sprawiało to przyjemności. Nie sądzę również, żeby zamiarem Babenco było sprawianie przyjemności.

jaroslaw16

"uważam że takich bezsensownych ludzkich postaw nie powinno się kręcić w filmach, a tych prawdziwych też nie aby nie odnawiać wcześniejszych ran"

Takie filmy są świadectwem historii i jak najbardziej powinny być kręcone. Postaw się na miejscu rodzin zabitych więźniów. Ja nie chciałbym aby ewentualna śmierć moich najbliższych przeszła bez jakiegokolwiek echa. Chciałbym aby osoby winne poniosły zarówno odpowiedzialność karną jak i polityczną (mam na myśli gubernatora który wydał rozkaz stłumienia buntu).
Jest pełno filmów opartych na tragicznych wydarzeniach: Katyń, Soah, Janek Wiśniewski padł. Najlepszym przykładem jest Katyń, o którym najgłośniej było po katastrofie smoleńskiej i dopiero wtedy wyemitowano go w publicznej ogólnokrajowej telewizji w Rosji. Dzięki temu filmowi Polska uzyskała kilkanaście (o ile nie kilkadziesiąt) tomów akt od strony rosyjskiej.
PS. Nie chce tutaj wchodzić w tematykę zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Wyrażam tylko swoją opinię dotyczącą konieczności kręcenia filmów opartych na tragicznych faktach.

ocenił(a) film na 5
JaviFlores

zgadzam isę z przedmówcami w 100%, ale u mnie wynika to chyba z tego że czytając recenzje i wcześniejsze opinie za dużo sobie po tym filmie obiecywałem. To troche tak jak przed obejrzeniem horroru nastawić się, że będzie bardzo straszny- wtedy ogląda się straszydło nawet bez najmniejszej ciarki na plecach ;)

ocenił(a) film na 10
Pendejo

ocene dajecie bo film rzypomina rodzinom ofiar te tragedie i to jest niby nie w porzadku, chyba nie o to chodzi w ocenianiu
a jak czasie apokalipsy zazynali zwierze to tez filmowi umniejsza??/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones